Informacje “Trójki”

Uczniowie wrócili do pięknych sal na piętrze

Doczekaliśmy się!!! Z fajerwerkami i wielkimi emocjami całej społeczności Trójki wkroczyliśmy dziś w progi wyremontowanej szkoły. Każda klasa maszerowała w rytmie muzyki, radośnie i według przygotowań wychowawców z kwiatami, balonami, wstążkami z piosenkami na ustach. Pani dyrektor Dorota Bystrzycka każdą klasę witała osobno i serdecznie – opowiadała o trudach tak ogromnego remontu, zaangażowanych osobach, własnych rozterkach, które towarzyszyły jej przez ostatnie tygodnie. W otwarciu brały udział również panie wicedyrektor Violetta Kozielczyk i Iwona Wabińska, nauczyciele Trójki. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną, nie mogliśmy przywitać innych gości – bardzo żałujemy.

Każda klasa otrzymywała specjalny klucz otwierający drzwi do sal oraz wiedzy, symbolicznie dokonywała tego przewodnicząca lub przewodniczący klasy. Dzieci z zaciekawieniem i wielkim przeżyciem przecinały wstęgę i przechodziły przez specjalną ścianę.

Ogromny remont wart ponad milion złotych to inwestycja, jaka nie zdarza się często. Czekaliśmy na ten moment wiele lat. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – władze samorządowe miasta Pleszewa z burmistrzem Arkadiuszem Ptakiem na czele, wiceburmistrzami panią Izabelą Świątek i Andrzejem Jędruszkiem. Pracownikom urzędu, którzy wspierali szkołę w realizacji, pracownikom firm wykonujących remont, projektantom, którzy wyszukani pieczołowicie przez dyrekcję szkoły zadbali o każde detale.

Gratulacje należą się wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy od 1 września cierpliwie w trudnych warunkach realizowali zajęcia lekcyjne.

Dziękujemy rodzicom, którzy już dziś przekazali wspaniałe storczyki na szkolny korytarz. Mamy nadzieję, że dzięki tak ładnym, nowoczesnym wnętrzom nauka w Trójce będzie przyjemnością.

Zapraszamy na relację fotograficzną z otwarcia, relacja filmowa niebawem.