O pleszewskiej "Trójce"

Witam w "Trójce"!

Witam w pleszewskiej Trójce  – szkole, w której wierzymy w możliwości każdego dziecka, każdego ucznia.  Stawiamy na nowoczesne kształcenie, które oprócz podstawy programowej opiera się na identyfikacji indywidualnych zdolności dziecka i wspieraniu ich.  Z drugiej strony, oznacza to także zaangażowanie w pracy z uczniem, który do opanowania materiału wymaga większej uwagi nauczyciela. Szkoła przyjazna uczniowi i rodzicowi, szkoła dla ucznia i rodzica, to idea nadrzędna w naszej wizji szkoły, którą realizuje profesjonalne i oddane grono pedagogiczne.

Pleszewska „Trójka” to również doskonała infrastruktura. Nowoczesne klasy, pracownie, boiska ze sztuczną nawierzchnią, nowa hala sportowa oraz zajęcia pływackie na pobliskiej krytej pływalni sprawiają, że nasza oferta edukacyjna jest pełna i spełnia wszelkie europejskie standardy.

Zapraszam serdecznie - Dyrektor

Z historii "Trójki"

Powstanie szkoły było związane z obchodami jubileuszu Państwa Polskiego w 1966 r. i  hasłem  1000 lat – 1000 szkół. Na decyzji o utworzeniu nowej placówki zaważyły także dwa inne czynniki. Pierwszy z nich to zjawisko wyżu demograficznego z lat 50–tych, drugi – trudności organizacyjne i lokalowe, które pojawiły się w obu funkcjonujących szkołach podstawowych. Zatem niezmiernie ważne stało się możliwie jak najszybsze oddanie do użytku kolejnego obiektu oświatowego. Głównym pomysłodawcą tego przedsięwzięcia był kierownik Szkoły Podstawowej nr 2 – Wojciech Budasz. To właśnie on wraz ze znanym wówczas działaczem lokalnym, Janem Oleksym, zawiązał Społeczny Komitet Budowy Szkoły. Do społeczeństwa Pleszewa, zakładów pracy i organizacji partyjnych członkowie komitetu zwrócili się z prośbą o finansowe wsparcie tej akcji oraz o uczestnictwo w czynach społecznych. Apel spotkał się z natychmiastową reakcją pleszewian…

ZSP nr 3 w Pleszewie

Na zdjęciu Społeczny Komitet Budowy Szkoły

Obwód Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie


70 Pułku Piechoty, Aleje Mickiewicza, Aleje Wojska Polskiego, Anny Jagiellonki, Armii
Poznań, Bolesława Chrobrego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Fabryczna, Famotu,
Grunwaldzka, Jana III Sobieskiego, Kazimierza Wielkiego, Królowej Jadwigi, Krótka, Kubackiego,
Lipowa (od nr 24), Malinie, Malińska, Karola Marcinkowskiego, Mieszka I, Plac Wolności im. Jana Pawła
II, Podgórna, St. A. Poniatowskiego, Poziomkowa, Przemysława II, Rolna, Sporna, Sportowa, Stefana
Batorego, Traugutta, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Władysława Warneńczyka, Zygmunta
Augusta, Zygmunta III Wazy, Zygmunta Starego oraz miejscowości: Baranówek, Chorzew, Dobra
Nadzieja, Folusz, Gminka, Karczemka, Ludwina, Łaszew, Nowa Wieś, Zielona Łąka.

Najnowsze zdjęcia i video z "Trójki"

Wybrane wyróżnienia dla "Trójki"