Informacje „Trójki”

Koncerty i sportowe emocje w szkole

Wspieraliśmy leczenie naszej koleżanki Basi – zarówno klasy edukacji wczesnoszkolnej jak i starsi zorganizowali akcję. Wszystkich w Polsce emocjonuje piłka nożna, w Trójce również trwał Trójka Euro Cup 2020. Po oficjalnym losowaniu, w środę 16 czerwca rozpoczęła się faza grupowa. Po niezwykle udanych meczach i ogromnym wsparciu kibiców do fazy pucharowej awansowały: Ukraina 8a, Belgia 6e, Chorwacja 7c, Węgry 7e, Dania 8b, Słowacja 6f, Anglia 7f, Finlandia 7b.  23 czerwca odbył się  wielki finał oraz faza grupowa klas 4-5. Mecze o stawkę to zawsze ogromne emocje. Spotkania były wyrównane, mieliśmy rzuty karne. III miejsce zdobyła reprezentacja Francji (5b) – 2:1 w karnych z Włochami. Finał padł łupem Macedonii (5a), która pokonała Portugalię (4b) również w rzutach karnych.

W klasach 6-8 rywalizowało początkowo 15 zespołów, które utworzyły 4 grupy. Do fazy pucharowej awansowało 8 najlepszych drużyn narodowych Po emocjonujących meczach pełnych dramaturgii do półfinałów doszły Ukraina (8a), Belgia(6e), Finlandia (7b) oraz Anglia (7f) Zwycięstwami swoje mecze zakończyły zespoły Ukrainy oraz Finlandii i to one zagrały w finale gdzie lepszą drużyna okazała się Ukraina pokonując Finlandię 1:0 Natomiast w meczu o III miejsce zespół Anglii okazał się lepszy od Belgii zwyciężając w rzutach karnych 3:1 Wszyscy świetnie się bawili grając i jednocześnie dopingując swoje ulubione drużyny.

Wisienką na torcie był mecz o Puchar Dyrektorów NLO i Trójki – to były emocje! W rzutach karnych zwyciężyła Trójka!

Jednocześnie w hali sportowej trwała muzyczna uczta – występowali uczniowie Trójki i NLO  – wolontariusze cały czas zbierali pieniądze na rehabilitację Basi, której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podsumowaliśmy też udział w akcji Drużyna Energii – jako jedna z 100 szkół w Polsce otrzymaliśmy cudowne stroje sportowe, które prezentowały dziewczyny z zespołu Clovers oraz masę gadżetów do kibicowania. Warto być aktywnym i promować sport.