uczniowie w straży

Wizyta u strażaków

Uczniowie klasy 5D z wizytą w Komendzie PSP w Pleszewie.

Podczas spotkania uczniowie i uczennice mieli okazję poznać z bliska pracę strażaków: przygotowanie do wyjazdu po dostaniu zgłoszenia, sprzęt jaki wykorzystują w codziennej pracy, miejsce gdzie trenują, a także odwiedzić stacje odbioru zgłoszeń o zdarzeniach. Spróbowali swoich sił w gaszeniu pożaru oraz obserwowali Trójkę ze strażackiego drona, który jest wykorzystany do poszukiwań np. podczas pożarów lasów. Był też czas na przypomnienie zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz reagowania w sytuacji zagrożenia w domu. To była niesamowita przygoda!

Serdeczne podziękowania dla p. Artura Burchackiego za przygotowanie zajęć i poświęcony nam czas.