Stowarzyszenie
Ago-Trójka
Stowarzyszenie Ago-Trójka powstało w 2009 roku.
Zarząd Stowarzyszenia: Patrycja Kamińska-Wieruszewska – prezes; Członkowie Zarządu: Rita Musielak, Agnieszka Rebelka, Agnieszka Skitek, Agnieszka Krawczyk, Edyta Ampuła.
Cele działalności Stowarzyszenia to:
- Zadania w zakresie edukacji, oświaty i wychowania wynikające z potrzeb środowiska lokalnego, w szczególności zaś Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie.
- Kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych wychowanków oraz uczniów szkoły.
- Pomnażanie dorobku naukowego, wychowawczo-dydaktycznego, kulturalnego i materialnego szkoły.
- Pomoc uczniom Szkoły będącym w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans edukacyjnych tych dzieci .
- Propagowanie kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży
- Organizacja i wspomaganie wypoczynku dzieci
- Działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
- Rozwijanie i wspieranie wszelkich inicjatyw mających na celu rozwój edukacji dzieci i młodzieży.
- Działalność edukacyjna na różnych szczeblach kształcenia.
Do stałych aktywności Stowarzyszenia należy organizacja konkursów “Trójka w barwach jesieni” oraz Konkursu Wiedzy o Hymnie Narodowym dla uczniów klas trzecich.
UKS Trójka
Celem Klubu jest między innymi: planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego uczniów, angażowanie do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych, UKS Trójka uczestniczy i organizuje wiele imprez sportowo-rekreacyjnych w szkole i społeczności lokalnej, promuje prozdrowotny styl życia. Jest organizatorem finału wojewódzkiego w aerobiku grupowym od 2015 roku. Od wielu lat jest inicjatorem projektów społecznych na które pozyskuje dotacje. Były to: Warto rozmawiać (2019) projekt aktywizujący młodych ludzi do realizacji działań na rzecz rówieśników oraz społeczności lokalnej, by spróbować rozwiązać problem społeczny jakim jest fonoholizm. EKOEKIPA DLA ZIEMI (2019) w trosce o środowisko. ŻYJ NA TAK (2018) działanie wspierające integrację z osobami niepełnosprawnymi. MOCE DOBROSTANU (2021), projekt społeczny inicjujący wydarzenia prozdrowotne, aktywność ruchową a szczególnie wsparcie społeczności po pandemii. Obecnie UKS Trójka realizuje projekt OGARNIACZ SZCZĘŚCIA.