uczniowie na wycieczce

Spacer po stolicy

Trzecioklasiści wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wyjazd rozpoczęli od spaceru z przewodnikiem po Starym Mieście. Odwiedzili Archikatedrę św. Jana, Pomnik Małego Powstańca, słynny Dzwon na Kanonii oraz Pomnik Jana Kilińskiego. O godz. 11.15 wysłuchali hejnału Warszawy z Wieży zegarowej Zamku Królewskiego. Następnie pojechali na Stadion Narodowy. Duże wrażenie wywarła na nich szatnia reprezentacji Polski, strefa zawodnicza, płyta boiska. Mogli usiąść na trybunach, a także obejrzeć panoramę Warszawy z punktu widokowego stadionu. Na koniec zatrzymali się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli eksperymentować i odkrywać zjawiska fizyczne, biologiczne czy techniczne. Bardzo zaciekawił ich robot humanoidalny Peeper, który reaguje na głos i ruch oraz odpowiada na pytania. Wycieczka była bardzo udana i pełna ciekawych odkryć.