Informacje “Trójki”

Powstanie Wielkopolskie 1918 – 1919

Zwycięskie powstanie nie popadnie w zapomnienie i będzie funkcjonować w lokalnej pamięci historycznej między innymi dzięki podejmowaniu takich działań, jak w pleszewskiej Trójce.

Z inicjatywy zarządu Stowarzyszenia Ago-Trójka i dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i uczniów klasy 3 a wraz z wychowawczynią panią Agnieszka Skitek powstał niezwykły film upamiętniający bohaterów sprzed 102 lat. 27 grudnia 1918r. „poszli, bo tak chcieli, bo takie dziedzictwo wziął po dziadach wnuk”. Wśród powstańców znalazła się silna grupa pleszewian, którzy aktywnie włączyli się do walki o niepodległość i włączenie Wielkopolski do odradzającego się państwa polskiego.

W  102 rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania społeczność Szkoły Podstawowej nr 3, noszącej zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich, pamięta o swoich  bohaterach.

Samorząd Uczniowski naszej szkoły przygotował również filmik upamiętniający te ważne wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia – czyta Maria Krysztofiak – przewodnicząca SU.

Niezwykle ciekawą prezentację nadesłał również pan Grzegorz Jenerowicz – nauczyciel historii – zachęcamy do zapoznania się 102 rocznica Powstania Wielkopolskiego

Rogatywkę wykonała uczennica z klasy 3d Zosia Gwiazda z tatą Dariuszem techniką origami. Wcześniej poznała historię Powstania Wielkopolskiego i bardzo piękną prezentację  oraz wysłuchała  pieśni: “Marsylianka Powstania Wielkopolskiego”.

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast