Informacje “Trójki”

Nowoczesny sprzęt w szkole

Trójka, podobnie jak inne szkoły, wzięła udział w rządowym programie „Laboratoria Przyszłości”. Otrzymaliśmy  kwotę  212 700 zł na zakup nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych ułatwiających naukę programowania, robotyki oraz rozwijających krytyczne myślenie i umiejętności manualne.

Celem programu Laboratoria Przyszłości  jest rozwijanie kompetencji przyszłości głównie kompetencji zgodnie z ideą STEAM (science – nauka, technology – technologia, engineering – inżynieria,  arts – sztuka, mathematics – matematyka). W ramach tego programu do szkoły trafił sprzęt:

  • trzy drukarki 3D z akcesoriami oraz laptopami do ich obsługi,
  • do pracowni robotyki: wirtualne laboratorium przedmiotowe z zestawem okularów, roboty edukacyjne z akcesoriami, zestawy klocków LEGO, zestawy klocków konstrukcyjnych – pozwalający zaangażować uczniów w naukę przedmiotów STEAM, do pracowni techniczno – fizycznej: stacja lutownicza z gorącym powietrzem, zestawy edukacyjny do montażu obwodów elektrycznych, zestawy elektroniczny do nauki praw fizyki umożliwiający  zrozumienie zasad działania układów elektronicznych, zestawy klocków konstrukcyjnych – energia wiatru,
  • do pracowni audio – video zakupiono: kamerę cyfrową z akcesoriami, aparat fotograficzny, mikroporyt, mikrofony kierunkowe, oświetlenie do nagrań, aparat fotograficzny, gimbal, konsolę/mikser dźwięku, mikrofony nagłowne oraz nagłośnienie.
  • do pracowni kulinarnej i rękodzieła trafiły: kuchenka elektryczna z piekarnikiem, zastawa stołowa, sztućce, opiekacz, blender, mikser, garnków i patelni, robot wielofunkcyjny, lodówka, krosna tkackie, szydełka, druty dziewiarskie, żelazko, deska do prasowania, nożyczki, maszyny do szycia z akcesoriami.

Pracownie doposażono w szafy wiszące i stojące, szafę narzędziową, stoły warsztatowe i zajęciowe, taborety obrotowe oraz stoliki meblowe do drukarek 3D.

W szkole rozpoczął się trzeci etap remontu, od 1 września 2022 roku wszystkie pracownie zostaną uruchomione a zakupione pomoce będą służyły uczniom  podczas dodatkowych zajęć i na lekcjach przedmiotowych.

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast