Informacje “Trójki”

Handmade – Ręcznie robione.

Handmade – Ręcznie robione 

Realizowany przez: Stowarzyszenie Ago-Trójka w Pleszewie

Opiekun projektu: Grzegorz Jenerowicz

Cel: Zapewnienie możliwości rozwoju zainteresowań 27 gimnazjalistom i absolwentom Gimnazjum nr 3 i 1 w Pleszewie poprzez cykl popołudniowych zajęć w okresie od 09. 2011 do 11.2012. Nawiązanie przez młodzież kontaktów w środowisku lokalnym pozwalających na prowadzenie i wzbogacanie działań modelarskich i artystycznych. Zaprezentowanie środowisku osiągnięć młodzieży, w tym tych nawiązujących do tradycji i współczesności regionu. Stworzenie warunków do rozwijania zainteresowań w przyszłości.

Odbiorcy projektu: Młodzież z Gimnazjum nr 3 w Pleszewie oraz absolwenci tej szkoły. Zapraszamy także gimnazjalistów z “1”, z którymi wcześniej nawiązaliśmy kontakty oparte na wspólnych zainteresowaniach. Większość ma doświadczenie w dziedzinie modelarstwa oraz działań artystycznych. Oni “wciągają” zainteresowanych.

Opis projektu: W dwóch pleszewskich gimnazjach działają nieformalne grupy młodzieży. Kółko plastyczne “Plamka” i Klub Modelarski. Młodzi mieli okazję spotkać się podczas imprezy prezentującej pasje młodzieży. Okazało się, że łączy ich chęć tworzenia, samodzielnego realizowania swoich artystycznych i modelarskich pomysłów. Projekt łączy te dwie pasje. Młodzież działa w trzech grupach. Pierwsza – plastyczna rozwija zdolności artystyczne, pracując różnymi technikami plastycznymi. Druga tworzy makietę kolejową inspirowaną jedyną w Europie trójszynową linią kolejową Pleszew-Kowalew. Trzecia zajmuje się redukcyjnymi modelami lotniczymi, zdobywając wiedzę z historii lotnictwa i regionu. Nawiązujemy kontakty w środowisku z artystą plastykiem (absolwentem jednej ze szkół, z której są uczniowie i byłym nauczycielem), ze Stowarzyszeniem Przewozów Lokalnych użytkującym linię kolejową, z Aeroklubem. Rozwijając zainteresowania poznają swój region, nawiązują kontakty, przekonują się o zdolnościach, planują działania.

Budżet projektu: 49 275 zł
Dotacja:40 000 zł
Rocznik: RS 2011
Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast