Informacje “Trójki”

Etap szkolny konkursu kuratoryjnego

W piątek 23 października odbył się w Trójce i po raz pierwszy w województwie wielkopolskim konkurs kuratoryjny z wychowania fizycznego. Tematem wiodącym konkursu było: „Zdrowie – Ruch – Harmonia”.

Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w zakresie wychowania fizycznego w szkole podstawowej określonej w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej; składał się z dwóch części praktycznej i teoretycznej.

W Trójce konkurs przygotowała pani Karolina Domagalska, członkiem komisji został pan Piotr Chatliński, całość nadzorowała pani Violetta Kozielczyk. Uczennice: Sandra Nowakowska, Gabriela Kowalczyk, Weronika Gorzelińska, Wiktoria Wolniak, Maja Piechowiak, Wiktoria Sztukowska przystąpiły do zmagań. Dziewczyny odpowiadały na pytania zawarte w teście dotyczące przepisów gier sportowych, bezpieczeństwa ruchu drogowego, zasad dotyczących rozgrywania dyscyplin sportowych; następnie w hali sportowej próbowały sił w próbach sprawności. Rzucały piłeczką tenisową, biegały, wykonywały elementy gimnastyczne i inne.

Bardzo dobre, nowe doświadczenie, wspaniała postawa naszych uczennic, którym gratulujemy odwagi, wiedzy i umiejętności ruchowych. Niestety zabrakło paru punkcików by zakwalifikować się do kolejnego etapu, jednak jesteśmy dumni z postawy. Wierzymy, że za rok bogatsi o te doświadczenia znów spróbujemy sił i uda nam się zachęcić do uczestnictwa więcej uczniów.

Brawo dziewczyny!

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast