Informacje “Trójki”

Eduball w Trójce

Eduball w Trójce.

Co zrobić , by nauka była miła i przyjemna? Takie pytanie stawiają sobie m. in. wykładowcy uczelni, nauczyciele oraz dyrektorzy szkół.

Na to pytanie znaleźli odpowiedź m.in.wykładowcy z Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia, którzy opracowali innowacyjną metodę nauczania dla przedszkolaków i klas edukacji wczesnoszkolnej- Eduball.

Na  piłkach edukacyjnych EDUball są umieszczone litery, cyfr oraz znaki, które umożliwiają wszechstronne ich wykorzystanie w różnych obszarach nauki podczas zajęć ruchowych.

Dzieci uczestnicząc w zajęciach z piłkami edukacyjnymi zdobywają wiedze i umiejętności z języka polskiego, matematyki, języków obcych i innych edukacji, a także rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe.

Dzieci poznają kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej oraz rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia oraz uderzenia do bramki i wiele innych.

Metoda cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno w Europie, Azji jak i USA.

Metoda ta zagościła również na zajęciach w naszej szkole podczas szkolenia, które odbyło się 11 maja. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy Id a także kilkudziesięciu pedagogów z powiatu pleszewskiego. Szkolenia prowadził adiunkt z AWF z Wrocławia -p. Sara Wawrzyniak. Organizatorem szkolenia była E. Bijacik- Knappe.

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast