Informacje “Trójki”

Biblioteka poleca

Każdy młody miłośnik czytania znajdzie tu coś dla siebie, a każdy kto zaczyna swoją przygodę z tą fascynująca czynnością trafi na pozycje, dzięki którym pokocha magiczny świat książek.

Książki dla dzieci w wieku 7-12 lat

„Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” Agaty Romaniuk Przybij piątkę Kociej Szajce i daj się porwać detektywistycznej przygodzie! Pierwszy tom przebojowej serii z barwnymi kocimi bohaterami.

„Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie” to 35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości Roviry Alex i MirallesFrancesc,

Seria książek opowiadających o Koszmarnym Karolku”  jego rodzicach i znajomych, a także ich przygodach, autorstwa Francesci Simon.

Miłośnicy fantastyki odkryć mogą natomiast niecodzienny światMagicznego Drzewa” Andrzeja Maleszki, opowieści o Kuki, Gabi i Filipie, którzy natrafiają na różne magiczne przedmioty zapoczątkowujące ich przygody. W kategorii tej znajdziemy także owiane legendą przygody najbardziej uwielbianego i niemającego sobie równych w zjadaniu miodkuKubusia Puchatka, a dla wielbicieli pewnego rodzaju klasyki  proponujemy przygody Mikołajka René GoscinnyJean-Jacques Sempé oraz historie Misia Paddingtona Michaela Bonda.

Wybrane tytuły dla dzieci w wieku 12-14 lat.

Książki które uczą dzieci czegoś dobrego, pobudzają do refleksji lub śmiechu,  rozwijają wyobraźnię, przynoszą dobre wzorce zachowań.

„Wyspa mojej siostry” Katarzyny Ryrych, to piękna, wzruszająca książka jest próbą wniknięcia w świat osoby z zespołem Downa – świat dla nas niedostępny i niezrozumiały, choć istniejący tuż obok, na wyciągnięcie ręki.

„Czarny młyn” Marcina Śmigielskiego to znakomita, mroczna powieść trzyma w napięciu już od pierwszych zdań. Opowiada przy tym o niezwykłej sile przyjaźni, poświęcenia i odpowiedzialności za drugiego człowieka.

„ Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej –  historia Alicji jest próbą odpowiedzi na pytanie, co w życiu najważniejsze. Jest zarazem piękną i wzruszającą opowieścią o stracie, ale i o miłości, przyjaźni i nadziei.

„Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic.

“Kotkę Brygidy” Joanny Rudniańskiej czytają z równym zainteresowaniem ludzie młodzi i ci całkiem dojrzali. Opowieść sześcioletniej w chwili wybuchu wojny Helenki, mieszkanki warszawskiej Pragi, czyta się lekko i szybko. “Kotka Brygidy” opowiada o wojennych i powojennych losach kilku rodzin z warszawskiej Pragi, mieszkających między kościołem, synagogą i cerkwią.

“Mazurscy w podróży”, Agnieszki Stelmaszczyk, idealna książka na wakacje, ale nie tylko! Rodzinna wyprawa Mazurskich to gwarancja śmiechu i nowej wiedzy na temat europejskich krajów.

 

 

 

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast