Informacje “Trójki”

Warto rozmawiać – projekt społeczny

Warto rozmawiać to projekt wspierany finansowo przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w ramach konkursu mikrodotacji Wielkopolska Wiara – kwotą 5 tyś złotych. 15 młodych ludzi z NLO i Trójki rozpoczęło od uczestnictwa w czerwcu w warsztatach z kartami Points of You prowadzonym przez panią Luizę Weder. Młodzież poznała wartość budowania relacji poprzez kontakt z drugą osobą i obraz wyzwalający tematy rozmowy, emocje.  W drugiej części warsztatów wzięły udział nauczycielki: panie Karolina Domagalska, Agnieszka Krawczyk, Magdalena Pisarska, Bernadeta Raś, Edyta Brania i wicedyrektor Iwona Wabińska. Grupa zwiększyła się do 30 osób, gdyż każdy znalazł osobę, której przekazał wiedzę i swoje refleksje dalej – w wakacje trwały rozmowy, sesje foto do naszych własnych niepowtarzalnych kart. Na początku września rozpoczęła się sesja do tapety; Michał Szymoniak (absolwent Trójki obecnie uczeń NLO), Maks Sadowski (NLO)i pani Edyta Brania wykonywali zdjęcia.

20 września tapeta ujrzała światło dzienne – została zawieszona w sali nr 4 NLO. Były wystąpienia gościa specjalnego trener motywacyjnej pani Justyny Kowalewskiej z Poznania, która mówiła o relacjach między ludźmi, porozumiewaniu się – tym co pomaga a co przeszkadza w nawiązywaniu kontaktów. Relacje uczniów (Klaudia Kuś absolwentka NLO i Trójki; Kacper Peltz kl.III NLO absolwent Trójki, Gabrysia Raś kl.II NLO absolwentka Trójki i Sandra Sroczyńska kl.VIII Trójka) – niesamowite opowieści o uczestnictwie w programie.

Pyszne zdrowe kanapki przygotowane z uczennicami przez panią Karolinę Domagalską, gra z kartami, które przygotowali uczniowie (zdjęcia Wiktora Szafryka, Gabrysi Raś, Wiktorii Walczak, Zuzi Durskiej, Michała Szymoniaka, Natalii Sobczak z NLO i pani Edyty Brania)

Projekt pod egidą UKS Trójka koordynowała pani Karolina Domagalska, przy wsparciu pani Magdaleny Pisarskiej, Beni Raś, Edyty Brania i Agnieszki Krawczyk.

Wierzymy, że posialiśmy ziarenko na drodze rozwoju tutoringu i angażowania społeczności w rozwój i budowanie dobrych relacji w naszej szkole. Projekt powstał z myślą o propagowaniu dobrych praktyk, wskazywaniu na fakt, iż zbyt często porozumiewamy się za pomocą nowoczesnych technologii, gubiąc z oczu drugiego człowieka.

Wielkość czcionki
Wysoki kontrast