Informacje „Trójki”

Finały wojewódzkie naszych uczniów

22 maja na stadionie lekkoatletycznym w Ostrowie Wlkp odbyły się Mistrzostwa Rejonu Kalisz w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. naszą szkołę reprezentowały: Wiktoria Kielańska, Ola Adamczak, Klaudia Tyl, nikola Bruzi, Patrycja Sobierajczyk, Amelia Przybył i Julia Tanaś. Dziewczęta po trzech konkurencjach zajmowały wysokie czwarte miejsce. Niestety w biegu na 600 metrów wypadły bardzo słabo, co spowodowało ze ostatecznie zajęły X miejsce. Indywidualnie najlepiej w biegu na 60m wypadła Wiktoria Kielańska, która zajęła III miejsce i Julia Tanaś była III w rzucie piłeczką palantową. Opiekunem była Magdalena Pisarska
Drużynę chłopców reprezentowali: Dariusz Wasilewski, Bartosz Szkudlarek, Robert Rembiasz, Jakub Kubasik, Arkadiusz Tuzimek, Maciej Siekierski. Poziom wśród 10 drużyn był bardzo wysoki, nasi chłopcy sali z siebie wszystko zajmując ostatecznie V miejsce i zdobywając 964 punkty. Wielkim sukcesem było również zajęcie I miejsca indywidualnie przez Bartosza Szkudlarka oraz III miejsca przez Dariusza Wasilewskiego. Dariusz oddał najdłuższy skok w dal 5,18, a Bartosz 4,75 zajmując III miejsce w skoku. W biegu na 60 m Bartosz zajął I miejsce zaś Dariusz III. Należy jednak dodać że wszyscy chłopcy podczas tycz zawodów osiągnęli bardzo wysokie noty i poprawili swoje dotychczasowe rekordy. Opiekunem chłopców była Agnieszka Krawczyk.
Do finału wojewódzkiego zakwalifikowali się: Darek Wasilewski, Bartek Szkudlarek, Julia Tanaś i Wiktoria Kielańska. Z uwagi na wycieczkę klasową w zawodach nie mogli wziąć udziału Wiktoria i Bartek.
30 maja 2017 roku na stadion lekkoatletycznym w Pile odbyły się XVIII Igrzyskach Młodzieży  Szkolnej w Czwórboju LA – finał wojewódzki.
 Julia na 104 zawodniczki zajęła 11 miejsce w rzucie piłeczką palantową na odległość 37,5 m. Darek zajął II miejsce w skoku w dal wynikiem 519 cm i IX w biegu na 60 metrów uzyskując czas 8,23 s – tu także startowało ponad stu uczestników.
Warto również odnotować sukces Arkadiusza Tuzimka w finale wojewódzkim w biegach przełajowych w Żerkowie. Lista startowa liczyła 194 uczniów – nasz uczeń przybiegł na metę 62 -dodatkowo w swoim  roczniku – Arek był IX! Dodać należy, że 172 uczniów ukończyło bieg.